Успішно зарекомендував себе і набуває все більшої популярності спосіб опалення в приміщенні – це використання теплового насоса системи повітря-повітря. Його можна віднести до альтернативних джерел енергії, оскільки в основі лежить принцип термодинаміки і не використовуються інші енергоносії. В даному випадку теплова енергія з повітря поза приміщенням використовується для обігріву внутрішнього простору.
Що варто враховувати при монтажі системи?
Впровадження такого сучасного і перспективного типу опалення, як тепловий насос – трудомісткий і непростий процес. Для продуктивної і економічно обгрунтованої роботи монтаж повинен бути проведений висококласними спеціалістами, які мають чималий досвід роботи в даній сфері. Існують деякі особливості, які обов’язково потрібно враховувати на етапі проектування та монтажу обладнання.
Варто зауважити, що опалювальна система, що має тепловий насос системи повітря-повітря, складається із зовнішнього і внутрішнього блоків. Конструкція відрізняється легкістю, тому вона може бути встановлена на даху – навіть такий матеріал, як черепиця, повністю витримує вагу зовнішнього блоку. У деяких випадках доцільно цей блок встановлювати в захисний кожух, а рекомендована відстань від входу повинна бути не менше 2 м.
Внутрішній блок розміщується так, щоб створити найбільшу ефективність циркуляції повітря усередині приміщення. Найчастіше він розташовується на стіні або на стелі. Продуктивна робота системи передбачає наявність складної конструкції повітропроводів, що забезпечують переміщення повітря. Їх протяжність і розміщення слід заздалегідь продумати і розрахувати, щоб створити мінімальні тепловтрати, тим самим гарантуючи високу ефективність роботи теплового насоса.
Важливим фактором є естетичний вигляд приміщення після монтажу обладнання. Щоб приховати розгалужену мережу повітроводів оптимальним варіантом буде влаштування натяжної стелі.
Тепловий насос системи повітря-повітря – головні переваги системи
Використання теплових насосів для опалення в приміщенні має безліч переваг, що сприяють його поширенню і зростаючій популярності. Найголовнішими з них по праву вважаються:
- строк експлуатації – грамотно продумана і встановлена система здатна справно працювати протягом 30-50 років. При цьому всі витрати на її монтаж окупаються вже в перші 3-6 років;
- економічна доцільність – за весь опалювальний сезон грошові витрати в середньому в 3-5 разів менші, ніж при опаленні приміщення за допомогою електрокотла;
- альтернативний підхід – для продуктивної роботи абсолютно не потрібні традиційні види палива (газ, тверде паливо), а якщо при цьому встановити сонячні батареї, то можна забезпечити тепловий насос і електроенергією;
- екологічність – тепловий насос системи повітря-повітря використовує тепло з навколишнього середовища, яке відноситься до повністю відновлюваних джерел енергії, причому ця система не передбачає ніяких шкідливих викидів в навколишнє середовище.
Мабуть, головним стримуючим фактором для широкого поширення теплових насосів при конструюванні опалювальних систем є чимала вартість обладнання і монтажу. Але не треба забувати, що такі витрати тільки здаються значними, а на ділі вони дуже швидко окуповуються. До того ж, використання сучасної технології дозволяє назавжди забути про витрати на традиційне паливо. Всі ці фактори лише підкреслюють необхідність і доцільність встановлення теплових насосів.
Поделиться ссылкой